O nás

Společnost Jaham s.r.o. byla založena v roce 1991 jako firma zabývající se obchodní činností. O rok později se jejím hlavním předmětem podnikání stala pilařská dřevovýroba.

Z počátečního a jediného úzkého zaměření na produkci řeziva, která je stále hlavní náplní výrobního programu se v průběhu dalších let rozšířily výrobní technologie o vysoušení řeziva a jeho následné dílenské opracování. Tento rozvoj byl podnícen navázáním kontaktů a spolupráce s německou tesařskou firmou, která se kromě své speciální činnosti zaměřila na získání licence pro výstavbu vlastních typů rodinných domků podle skandinávských vzorů. Projekt na domky byl vypracován u nás v České Republice a v průběhu devadesátých let jich bylo v Berlínské oblasti SRN každoročně zrealizováno několik desítek.

V současné době se společnost stále zabývá pilařskou výrobou pro tuzemsko a export. Pro omezené prostorové podmínky provozu dané jeho umístěním v údolí města Bělé pod Bezdězem se firma neorientuje pouze na kvantitu výrobků, ale hlavně na jejich vysokou kvalitu a prakticky pouze zakázkovou výrobu dle požadavků jednotlivých zákazníků. Tím je možné nabídnout firmám i soukromníkům jakékoliv i atypické profily do délky až 13,50 m. V návaznosti na střešní vazby dodáváme na míru vyrobené dřevěné podlahy, palubky, plotové plaňky a riegle, řezivo pro truhláře a lepené okenní a dveřní hranoly.

Back to Top